دانلود نمونه پروپوزال رشته زیست شناسی - گرایش فیزیولوژی جانوری

دسته بندي : علوم پایه » زیست شناسی

بیماری شیزوفرنی از جمله بیماری­های تحلیل نورونی است. کراپلین در سال ۱۸۹۶ برای اولین بار این بیماری را تحت عنوان جنون جوانی توصیف کرد که اکنون به نام شیزوفرنی شناخته می­شود .شیزوفرنی هفتمین بیماری پر­هزینه در جهان است و علائم این بیماری شامل علائم مثبت (توهم و پارانویا) و علائم منفی (کم شدن توجه، کاهش تعاملات اجتماعی و کم شدن انگیزه) می­باشد که از دوران بارداری آغاز می­شود و در بزرگسالی پیشرفت می­کند. جهش در ژن و عوامل غیر ژنتیکی مانند سبک زندگی، استفاده از مواد مخدر، الکل و سوءتغذیه­ی مادر سبب اختلال شناختی منجر به این بیماری می‌شود

هم­چنین در شیزوفرنی اختلال در سیستم­های نوروترانسمیتری مغز از جمله سیستم­های سروتونرژیک، دوپامینرژیک، گلوتاماترژیک و گاباارژیک تغییر می­کند اما هیپوپلازی و فعالیت غیر طبیعی سیستم­های دوپامینی مشخصه­ی پاتولوژیک این بیماری است.

در بیماری آلزایمر و شیزوفرنی تغییر در مکانیزم­های مربوط به کلسیم نقش مهمی دارد، به طوری‌ که کم کاری گیرنده­ی NMDA و سیگنالینگ اکسیداتیو اتفاق می­افتد. افزایش تنوع آنتی­بادی­های گیرنده­ی NMDA در بیماران مبتلا به تشخیص اولیه­ی شیزوفرنی دیده می­شود. در نتیجه اضافه کردن آنتاگونیست­های گیرنده­ی NMDAمثل کتامین و فن سیکلیدین (PCP) می­تواند شیزوفرنی را در افراد سالم القا کند.


دسته بندی: علوم پایه » زیست شناسی

تعداد مشاهده: 3699 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.pdf

فرمت فایل اصلی: pdf

تعداد صفحات: 11

حجم فایل:2,515 کیلوبایت

 قیمت: 9,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل