دانلود نمونه پروپوزال ارشد رشته مدیریت - بررسی عوامل سازمانی موثر بر ارتقاء کارایی بانک ملی

دسته بندي : علوم انسانی » مدیریت

بیان مسئله تحقیق:(شامل تشریح ابعاد مسأله, معرفی دقیق آن, بیان جنبه‌های مجهول و مبهم و متغیرهای مربوط)

از مسائل اصلی سازمان امروزی عدم اگاهی کامل از کارایی و نهایتا کارامدی سازمان است. بهره وری و کارایی معیاری برای سنجش عملکرد ها بوده و رابطه بین ورودی ها ( یعنی انچه در جریان تولید به کار می بریم ) با خروجی ها، ستاده ( یعنی آنچه بدست می اوریم ) را ارزیابی می کند. در جهان کنونی با روند پر شتاب پیشرفت، توسعه کشور ها و رشد سر سام اور تولید و خدمت، بازنگری و اصلاح روش ها جهت افزایش کازایی و بهره وری لازمه ادامه حیات هر واحد سازمانی می باشد. (طاهری،1381) کارایی بیانگر مفهومی است که یک سازمان به چه خوبی از منابع خود در راستای تولید نسبت به بهترین عملکرد در مقطعی از زمان استفاده کرده است. (pierce,1997) کارایی بانک ها و عوامل موثر بر ارتقاء آن از جمله موضوعات مهمی است که علاوه بر مدیران بانک ها و صاحبان سهام این موسسات مالی، مورد علاقه بخش نظارتی نظام بانکی و مشتریان استفاده کننده از خدمات بانکی می باشد. با توجه به چالش های موجود همچون ورود بانک های خصوصی و افزایش فعالیت موسسات مالی و اعتباری، بررسی عوامل سازمانی موثر بر ارتقاء کارایی بانک، بسیار حائز اهمیت می باشد. کارایی نظام بانک داری ایران در سطح مطلوب نمیباشد. نارضایتی عموم مشتریان بانکی از عملکرد بانک ها دلیلی بر این ادعا است. از انجایی که مجموعه دست اندر کاران نظام درصدد ارتقاء کارایی نظام بانکی برامده اند ، انجام تحقیقاتی از این قبیل که عوامل موثر بر ارتقاء کارایی نظام بانکی را مورد بررسی و مطالعه قرار میدهند حائز اهمیت می باشند. بنابراین مسئله اصلی این تحقیق این است که عوامل سازمانی موثر بر ارتقاء کارایی بانک ملی شهر تهران چیست.

 

سوابق مربوطه: (بیان مختصر سابقه تحقیقات انجام گرفته در مورد موضوع و نتایج تحصیل شده در داخل و خارج و نظریه‌های علمی مربوط)

پیشینه پژوهش در داخل کشور:

در داخل کشور روش DEA ، از پایان نامه دوره دکترای محمدرضا علیرضایی شروع شد و به موازات پیشرفت های وسیعی که در نظریه و کاربرد مباحث DEA در دنیا انجام شد، استفاده ان در ایران نیز کسترش یافت. در ایران از روشیDEA ، در جهت سنجش میزان کارایی در صنایعی مانند بانکداری، بیمه، مقایسه کارایی دانشگاه ها ، شرکت های برق و ....به طور فراوان استفاده شده است. به عنوان مثال محمدرضا علیرضایی از روش DEA برای ارزیابی کارایی عملکرد شعب شرکت های بیمه ، شاخص جامع نفوذ بیمه ای و نیز ارزیابی عملکرد نیروگاه های بخاری و گازی و ابی و تعیین کارایی فنی انها و ... استفاده نموده است.برهانی در سال 1373 با بهره گیری از برنامه ریزی خطی به محاسبه کارایی بانک ها تجاری پرداخته است. نتایج به دست امده نشان میدهد که اندازه شعب ، تعداد شعب، سطح تحصیلات کارکنان و سود رابطه مثبتی با کارایی دارند و از طرف دیگر بین کارایی و درصد دارایی های ثابت به کل دارایی ها رابطه منفی برقرار است.

پیشینه پژوهش در خارج از کشور:

و ...دسته بندی: علوم انسانی » مدیریت

تعداد مشاهده: 2416 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.docx

فرمت فایل اصلی: word

تعداد صفحات: 9

حجم فایل:25 کیلوبایت

 قیمت: 6,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل