نمونه پروپوزال ارشد رشته معماری - مسجد

دسته بندي : فنی و مهندسی » معماری

نمونه پروپوزال رشته معماری

معماری مسجدبيان مسئله تحقيق:

زیربنای جامعه را فرهنگ تشکیل می دهد و موجودیت اقشار گوناگون و اقوام متعدد، وامدار این رکن اساسی و عنصر حرکت ساز و نقش آفرین می باشد.

مهم ترین عوامل فرهنگ ساز، ارزش های معنوی، کرامت های اخلاقی، معارف، ابتکارات و خلاقیت هایی هستند که خود ریشه در حقیقت جویی دارند. برای نسلی نوخاسته، پویا و بالنده، خودآگاهی فرهنگی و توجه به هویت اصیل و بومی، ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

انسان های خوش ذوق در گذشته های دور و اعصار گوناگون، کوشیده اند در وهلة اول، تحولاتی در نگرش ها و باورهای خود پدید آورند و آن گاه با تأکید بر فضیلت های انسانی و شکوفایی توانایی ها و ظرفیت های خویش، به ساخت بناها، احداث روش های ابتکاری و ابداع شیوه های مفید و اثربخش، روی آورند.يكي از مهم ترين محصول این حرکت سترگ،ساخت مساجد است.

مسجد در هر نقطه جهان خانه خدا و عظيم ترين پايگاه فرهنگى و معنوى است.

مسجد مهمانسراى حضرت كريم است ، محل انس با حضرت حق و تكميل ايمان و تصفيه روح و مصافحه با صالحان و معانقه با فرشتگان و بيعت با ثقلين است . بيعتى كه نقض و شكستن آن خسران ابدى را در پى دارد زيرا در روز قيامت مسجد از خالى بودن ، قرآن از مهجور بودن اهل بيت عليهم السلام از مظلوم بودن خويش شكايت خواهند كرد و بدا به حال متشاكى اى كه شاكى آنان اين سه باشند آن هم در دادگاه عدل الهى .

به گزارش جهان، نزديک به 70 هزار مسجد در کشور وجود دارد که از اين ميزان 60هزار مسجد متعلق به شيعيان و 10 هزار مسجد نيز براي اهل سنت است
دسته بندی: فنی و مهندسی » معماری

تعداد مشاهده: 2663 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.zip

فرمت فایل اصلی: word

حجم فایل:39 کیلوبایت

 قیمت: 5,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل